تبلیغات
شهر هزار جزیره دانلود پورتال جامع شامل پایان نامه،پروژه،مقالات علمی و کلیه خدمات دانشجویی
بازدیدکنندگان امروز :    با مدیریت مهندس میلاد بخشی

فروشگاه صبا فروشگاه صبا

اسلایدر

بایگانی

کسب درآمد از اینترنت

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

لینك دوستان

لینك های روزانه

موضوع به روایت تصویر

  پایان نامه

  پروژه


  گزارش کار


  طرح توجیهی


  تحقیق


  جزوه درسی


  مهندسی برق


  مهندسی مکانیک


  مهندسی کامپیوتر


  مهندسی عمران


  مهندسی هوا فضا


  مهندسی صنایع


  مهندسی معدن

  علمی

  روانشناسی

  روابط زناشویی

  نرم افزار

  دنیای ورزش

  دیدنی و خواندنی

  فرهنگ و هنر


شهر هزار جزیره دانلود شهر هزار جزیره دانلود

تازه‌های دنیای فناوری
فناوری ترجمه آنی نیاز به مترجم را رفع می‌کند

گوگل در تلاش برای عرضه برنامه‌ای است که زمانی که فردی با استفاده از گوشی خود با فرد دیگری که زبان دیگری دارد صحبت می‌کند، فرد مخاطب صدای ترجمه شده را دریافت کرده و دیگر نیازی به مترجم نخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: فناوری ترجمه آنی نیاز به مترجم را رفع می‌کند

 به گزارش فارس به نقل از اسلش گیر، تلاش برای بهبود فناوری‌های موجود برای ترجمه کماکان ادامه دارد و در نتیجه آخرین تلاش های صورت گرفته در این زمینه امکان دارد نیاز به افراد و برنامه‌های مترجم برای همیشه رفع شود.

گوگل در تلاش برای عرضه برنامه ای است که گوشی های تلفن همراه را به مترجمان همزمان و آنی مبدل می‌کند. در صورت نهایی شدن این طرح زمانی که فردی با استفاده از گوشی خود با فرد دیگری که زبان دیگری دارد صحبت کند، فرد مخاطب صدای ترجمه شده را دریافت کرده و دیگر نیازی به مترجم نخواهد داشت.

البته اجرای طرح یاد شده هنوز در مراحل بسیار اولیه است و فناوری به کار گرفته شده در این زمینه هنوز راه درازی برای نهایی شدن در پیش دارد. اما برخی آزمایش‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که این طرح در حد نسبتا مطلوبی قادر به ترجمه آنی خواهد بود و کیفیت و دقت آن هم کم و بیش قابل قبول است.

مشکل اصلی برای اجرای این طرح عدم توانایی درک دقیق کلمات و جملات ادا شده از سوی افراد به علت سروصدای محیطی است. این سروصدا موجب می‌شود که نرم افزار مترجم اشتباهات زیادی داشته باشد، اما در محیطی بدون سروصدا دقت آن نزدیک به صددرصد است.

گوگل هم اکنون دارای یک سیستم مترجم آنلاین است که از 71 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند و پس از وارد کردن کلمات ترجمه آنها را ارائه می کند. اما این سیستم هوشمند تلقی نمی‌شود.

آخرین عناوین