تبلیغات
شهر هزار جزیره دانلود پورتال جامع شامل پایان نامه،پروژه،مقالات علمی و کلیه خدمات دانشجویی
بازدیدکنندگان امروز :    با مدیریت مهندس میلاد بخشی

فروشگاه صبا فروشگاه صبا

اسلایدر

بایگانی

کسب درآمد از اینترنت

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

لینك دوستان

لینك های روزانه

موضوع به روایت تصویر

  پایان نامه

  پروژه


  گزارش کار


  طرح توجیهی


  تحقیق


  جزوه درسی


  مهندسی برق


  مهندسی مکانیک


  مهندسی کامپیوتر


  مهندسی عمران


  مهندسی هوا فضا


  مهندسی صنایع


  مهندسی معدن

  علمی

  روانشناسی

  روابط زناشویی

  نرم افزار

  دنیای ورزش

  دیدنی و خواندنی

  فرهنگ و هنر


شهر هزار جزیره دانلود شهر هزار جزیره دانلود

محسن ترکی: خجالت می‌کشم بگویم داورم

منتشر شده در : چهارشنبه 15 آبان 1392 | نظرات()

محسن ترکی: خجالت می‌کشم بگویم داورم؛ مردم طعنه می‌زنند و می‌گویند «شماره حساب بد

محسن ترکی ,داوری قهرمانی

محسن ترکی: خجالت می‌کشم بگویم داورم؛ مردم طعنه می‌زنند و می‌گویند «شماره حساب بدهم»؟!

شرمسارم از اینکه جزو خانواده داوری هستم. تا بقال سرکوچه هم از ما می‌پرسد داوران پول می‌گیرند، واقعا طعنه‌های مردم سنگین است.

سکوت چند ماهه محسن ترکی در مصاحبه شکست؛ پس از صحبت‌های دیروز اصفهانیان در خصوص برخورد با محسن ترکی؛ این داور با سابقه فوتبال کشورمان دلایل قضاوت نکردنش را بیان کرد. محسن ترکی با 25 سال سابقه قضاوت در آستانه یک رکورد جهانی قرارداد اما از سوی کمیته داوران بایکوت شده و می‌گوید با حضور اصفهانیان داوری ایران به زیر صفر رسیده است!


*رئیس کمیته داوران خبر از برخورد با شما داده و گفته باید پاسخگو باشید.
برای ایشان متاسفم که حرف‌هایش را با رسانه‌ها می‌زند نه با من و این رفتار باعث شرمندگی جامعه داوری است که به جای صحبت با من در سانه‌ها مصاحبه می‌کند.


*یعنی در این مدت هیچ صحبتی با شما نشده است؟
هیچ صحبتی با من نکردند و تنها یک شب من با اصفهانیان تماس گرفتم که چرا در رسانه‌ها صحبت می‌کنید و با خود من حرف نمی‌زنید؟


*اما گویا برای شما دواری گذاشته بودند که قبول نکردید.
اصلا اینطور نیست؛ حرف خودشان است خودشان ابلاغ زدند و خودشان هم بدون اطلاع من ابلاغ را باطل کردند. متاسفانه کمیته داوران بلبشویی است و هیچ حساب و کتابی ندارد. من واقعا برای این آقا متاسف هستم که به جای شنیدن دلایل من در رسانه‌ها با من حرف می‌زند. من هیچ تخلفی نکرده‌ام.


*ولی شما در برابر اتفاقات اخیر موضع گرفته بودید؟
من به خاطر هجمه‌های اخیر علیه داوری کشور موضع گرفتم و این موضوع را کتمان نمی‌کنم. موضعی که من گرفتم در اصل باید رئیس کمیته داوران می‌گرفت.


*این موضع شما به خاطر جامعه داوری بود یا به قول اصفهانیان به خاطر همشهری‌تان محسن قهرمانی؟
اصلا بحث همشهری بودن نیست. من به شخص محسن قهرمانی کار ندارم مدیریت ضعیف ایشان در این ماه سبب شده تا داوری فوتبال کشورمان به اندازه ده سال عقب بیفتد.

 

من واقعا برای مسوولان فوتبال و داوری کشور متاسفم که در قبال اتفاقات اخیر سکوت کرده‌اند و یا موضوع منفعلانه می‌گیرند. اگر قرار است برخورد شود چرا برخورد نمی‌کنند تا مسائل روشن شود؟ مگر می‌شود در تمام جلساتی که قهرمانی را خواسته‌اند این آقا به عنوان مسوول داوری حضور نداشته باشند تنها در آخرین جلسه بوده آن هم تا جایی که من خبر دارم به درخواست قهرمانی بوده تا باید در جلسه حضور داشته باشد.


*شما معتقدیدی که اصفهانیان می‌توانسته این ماجرا را مدیریت کند اما نکرده؟
من می‌خواهم بدانم چه کسی باید در جریان این مسائل باشد و از حیثیت داوری دفاع کند و من تا حالا هر چه آقایان گفته‌اند سکوت کردم و صحبت نکردم اما وقتی در رسانه‌ها با ما صحبت می‌کنند هم مجبورم در رسانه‌ها از خودم دفاع کنم. این آقا مسوول شورای یک شهر است ولی نمی‌تواند چهار تا داور را مدیریت کند و واقعا این شیوه مدیریت خجالت‌آور است.


*شما با قضاوت نکردن در اصل به کمیته انضباطی اعتراض کردید یا کمیته دوارن؟
اصلا چنین چیزی نیست و این مسئله صحت ندارد که من با کمیته انضباطی مشکل دارم.

 

شاید قبلا به تصمیمات کمیته انضباطی اعتراض داشتم اما امسال کمیته انضباطی خوب برخورد کرد و جرائم مناسبی را برای تیم‌های مختلف در نظر گرفت و محکم پای احکامش ایستاد. الان اعتراض من به کمیته داوران است که نباید من ترکی موضع می‌گرفتم بلکه این وظیفه رئیس کمیته داوارن است اما واقعا خنده‌دار است که هر وقت از این آقا سوال می‌کنند خیلی راحت می‌گوید من خبر ندارم مگر می‌شود به جامعه‌داوران اتهام زده باشند اما شما به عنوان مسول خبر نداشته باشی؟


*اما یک دست صدا ندارد و محسن ترکی با قضاوت نکردنش نمی‌تواند شرایط را درست کند.
من که نمی‌توانم بگویم بقیه داوران هم سوت نزنند، در این مدت خدا شاهد است خیلی از داوران تماس گرفتند و خواستند به خاطر حمایت از من قضاوت نکنند اما من دخالت نکردم ولی شرمسارم از اینکه جزو خانواده داوری هستم. تا بقال سرکوچه هم از ما می‌پرسد داوران پول می‌گیرند، واقعا طعنه‌های مردم سنگین است. وقتی در اداره یا در جامعه طعنه می‌گویند شماره حساب بدهم! وظیفه من نیست که از حرمت داوران دفاع کنم بلکه رئیس کمیته داوران باید دنبال اعاده حیثیت باشد.


*شما که می‌دانید اینطوری است چرا قضاوت نمی‌کنید؟
من عاشق کار داوری هستم بیش از دو سوم عمرم را داوری کردم از 16 سالگی وارد داوری شدم و در این 25 سال سختی‌های زیادی را تحمل کردم و سختی زیادی دیدم با این شرایط نمی‌شود کار کرد و شخصیت من اجازه نمی‌دهد بروم قضاوت کنم.


*اتفاقات اخیر باعث شده دیگر داوران امنیت نداشته باشند. همین شما علاقه‌ای به قضاوت ندارید؟
متاسفانه ذهنیت مردم به خاطر رفتار غلط آقایان عوض شده و دیگر نتایج بازی‌ها خارج از زمین تعیین می‌شود. بجای اینکه در زمین حق‌شان را بگیرند نگاه می‌کنند تا ببیند داور بازی‌شان چه کسی است و شروع می‌کنند به مصاحبه کردن فریاد در زمین سر داور داد زدن تا اینگونه داور را تحت فشار بگذارند. مدیریت ضعیف آقایان سبب شده تا داوری به حاشیه رانده شود.


*یکی از علت‌ها هم به نظر می‌رسد ندادن حکم نهایی است؟
من هم همین را می‌گویم باید جریانات اخیر روشن شود و حق وناحق مشخص گردد و با افرادی که تهمت زده‌اند برخورد شود. فکر نکنم پیدا کردن آن خانمی که پول به حساب‌اش ریخته شده کاری داشته باشد.


متاسفانه هر چه جلوتر می‌رویم مشکلات بیشتر می‌شود.


*از اینکه محروم شوید نگران نیستید؟
اگر قرار است محرومیت هم باشد باید مسوولین داوری محروم شوند نه محسن ترکی اگر حرف‌های من ناحساب است بگویند، افرادی که بجای دفاع از حیثیت داوران سکوت کرده‌اند باید محروم شوند؛ آقایان فاتحه داوری کشور را خوانده‌اند و کاری کرده‌اند که دواری به زیر صفر برسد 25 سال است قضاوت می‌کنم تا حالا و در هیچ دوره‌ای کمیته داوران را به این اندازه ضعیف ندیده بودم واقعا کسی نیست از آنها بپرسد آقایان پس شما در کمیته داوران چه کاره‌اید که روز به روز داوری ضعیف‌تر می‌شود.

 

بعد از چند سال منتظر بودیم یک نفر از بدنه داوری رئیس کمیته داوران شود تا شرایط بهبود یابد اما به جرات می‌گویم کاس همان آقا تاج رئیس کمیته داوران می‌ماند. در آن 5-6 ماهی که تاج بود داوران از نظر روحی و روانی و اعتبار شرایط ویژه‌ای پیدا کرده بودند و آقای تاج واقعا از داوران حمایت می‌کرد.
/قانون آنلاین

آخرین عناوین